3 proste sposoby na osiągnięcie sukcesu w pracy

Chcesz osiągnąć sukces zawodowy? W 5 minut przeczytaj 3 proste sposoby, które spowodują, że go po prostu osiągniesz. Dostaniesz szybką wiedzę i inspirację jak osiągać lepsze wyniki.

Co jest potrzebne, aby osiągnąć sukces w pracy, czy prowadząc własny biznes? Jakie są czynniki sukcesu?

1. Liczy się wynik – zmień myślenie

Przeciętność jest zła. Bądź najlepszy w tym co robisz. Zastanów się, czym zajmujesz się przez większość dnia zawodowo lub czym chcesz się zajmować i podejmij teraz decyzję: „chcę być w tym najlepszy”. Nie najlepszy w firmie czy w otoczeniu, najlepszym ekspertem w branży.

W dzisiejszych czasach liczą się wyniki, bądź nastawiony na efekt. Najlepsi pracują z tymi co osiągają dobre, ponadprzeciętne wyniki. Pokaż, że potrafisz realizować cele, a na pewno odniesiesz sukces.

Bądź zaangażowany, ale nie zapracowany. To dwie różne rzeczy.

pracować mądrze a nie ciężko

2. Pracuj mądrze, a nie ciężko

Nie liczy się ciężka, lecz efektywna praca. Zastanów się, które z codziennych czynności są banalnie proste i można je np. zautomatyzować lub komuś zlecić. Zastanów się nawet czy konkretne czynności powinieneś wykonywać. Zrób teraz listę minimum 3 rzeczy, których nie chcesz robić i zapisz je na kartce. Czasami ważniejsza jest lista spraw, których nie chcemy robić niż lista spraw do zrobienia.

Nie bądź wiecznie zajętym człowiekiem. Skoro wiecznie nie masz na nic czasu to coś jest nie tak. Jeśli ktoś mówi, że na coś nie ma czasu to znaczy, że ma poukładane inaczej priorytety. Na wszystko co chcesz znajdziesz czas – to kwestia priorytetów. Dlatego wyrzuć ze swojego słownika „nie mam czasu”.

kreatywnosc a sukces

3. Bądź kreatywny

Może to banał bo wszyscy mówią, że są lub chcą być kreatywni. Jednak czy na pewno wiesz co to znaczy? Wszystkie ogłoszenia o pracę posiadają punkt, mówiący o tym, że kandydat musi być kreatywny. Na pewno? Na każdym stanowisku? A czy szef daje później tej osobie możliwości, aby była kreatywna? Każdy z nas może być kreatywny, to nie jest cecha wrodzona. Żeby być kreatywnym, musisz spełnić 3 cechy, muszą być spełnione 3 warunki, o których pisze Marek Stączek w swojej książce „Kreatywność, styl działania i cechy osób twórczych”:

 • otwartość – musisz być otwarty na nową wiedzę i doświadczenia
 • niezależność – musisz być niezależny i móc podejmować niestandardowe decyzje
 • wytrwałość – nie poddawaj się za szybko

Jeśli zorganizujesz sobie środowisko pracy tak, żeby móc być otwartym, możliwie niezależnym i wytrwałym, to dopiero wtedy zobaczysz, że jesteś kreatywny a pomysły „same będą przychodzić do głowy”.

jak zaryzykować

4. Ryzykuj

Wiem… mówiliśmy o 3 sposobach na osiągnięcie wyników w pracy zawodowej, ale jednak bez czwartego punktu nic nie zrobimy. Musisz być skłonny do ryzyka. Jeśli będziesz codziennie robić to co wszyscy, to co Tobie każą, to będziesz przeciętny. Jak wiesz już z pierwszego punktu, masz być najlepszy. Zrób coś co może zaboleć jeśli się nie uda i ryzykuj co chwilę. Stworzysz np. 10 pomysłów, nowych projektów, nowych przyzwyczajeń, a gwarantuję Ci, że któreś się opłaci.

Podsumowanie:

Sprawdź czy umiesz zmienić myślenie? Myślenie, że nie liczy się wiedza i doświadczenie tylko to czy osiągasz wyniki. Powiedz sobie w czym chcesz być najlepszy, a teraz „ZARYZYKUJ”. Zrób coś innego, coś nieprzewidywalnego, coś co Cię będzie sporo kosztować, ale popchnie Cię do przodu.

Pamiętaj też, żeby być najlepszym musisz:

Powodzenia!

P.S. Kiedy ostatnio zaryzykowałeś oraz co to było? Napisz w komentarzu.

 

4 Komentarze

 • Marcin
  Posted 5 March 2018 10:36 0Likes

  Ostatnio to zaryzykowałem jak pomyślałem o tym żeby założyć swoją firmę 😉 i na tym się skończyło

 • AnnaF
  Posted 5 March 2018 14:37 0Likes

  Dodałabym do tego jeszcze 5 punkt: Znajomości. Bez tego nie da się osiągnać sukcesu w pracy. Jeśli patrzeć na pracowników w dużych firmach

  • MarketingBiznesRozwoj.pl
   Posted 5 March 2018 22:41 0Likes

   To jest czynnik zewnętrzny. Bardzo dużo jest czynników zewnętrznych, na które nie mamy wpływu. Należy się skupić na tym na co mamy wpływ

 • Magdalena www
  Posted 11 March 2018 23:22 0Likes

  Kreatywność – wg mnie najważniejsze.

Dodaj komentarz

Dołącz do ponad 1000 osób chcących się rozwijać i odbieraj specjalne, dodatkowe materiały:

Otrzymywać będziesz specjalne materiały.