Nigdy nie będziesz w 100% gotowy

Dlaczego odkładamy realizacje naszych pomysłów na później? Pokażę Tobie w 2 minuty co zrobić, żeby zacząć już teraz.

Sam odkładałem realizację tej strony internetowej przez kilka lat. Dlaczego? Dlatego, że czekałem, aż dopracuję projekt do perfekcji i poczekam ze startem, gdy będę w 100% gotowy. Nigdy nie będziesz w 100% gotowy. Po prostu zacznij działać teraz i szybciej wdrażaj swoje pomysły (nawet jeśli jeszcze nie są do końca gotowe).

Świetną metodą pozwalającą szybko wdrażać projekty jest metodologia MVP (Minimum Viable Product), czyli produkt, projekt, usługa, która posiada minimalne funkcjonalności do wdrożenia na rynek. Zaprojektuj swój pomysł tak, żeby już w kilka dni można było go wdrożyć i dopiero wtedy usprawniaj.

Świetnym do tego narzędziem jest https://canvanizer.com/, którego sam używam do projektowania nowych pomysłów. Na jednej kartce, w jednej tabelce w kilkanaście minut stworzysz plan swojego projektu lub nawet firm w metodologii MVP.

2 rady na teraz:

  • przetestuj narzędzie Canvanizer i w 30 minut stwórz swój mini biznesplan (zobacz też spis narzędzi marketingowych)
  • zacznij zanim będziesz gotowy – czyli zacznij teraz

P.S. Tą metodą powstał ten wpis. Czekałem, aż dopracuję go do perfekcji i nigdy nie zacząłem pisać. W końcu stwierdziłem, że po prostu go napiszę. Ten sposób działa! Dlatego też powstała kategoria 2 min. artykuły gdyż często nie mamy czasu czytać dłuższych tekstów.

1 Komentarz

  • Jarek Biz
    Posted 11 March 2018 23:21 0Likes

    Dokładnie tak… ja też długo czekałem z otwarciem biznesu. I wiem, że jakbym zaczął szybciej nawet jeśli jeszcze nie był on przygotowany w 100% to już bymbył do przodu.

Dodaj komentarz

Dołącz do ponad 1000 osób chcących się rozwijać i odbieraj specjalne, dodatkowe materiały:

Otrzymywać będziesz specjalne materiały.